veselka.jpg


KDE: U dvou rybníků za obcí Stvolínky

KDY: 3.8

OBŘAD: 14:00

VESELKA: 15:00 - až do nevidim


KDO: Dcera skláře Jiřího a syn básníka Augustína, kteří se náhodou či řízeným osudem setkali na Malé Straně v roce 2015 u stolu v Malostranské besedě. Děkujeme Náhodě i Osudu, že mají svět takhle hezky pod kontrolou!

foto-27 a.jpg

Jak se tam dostanete? Sjedete z hlavní cesty u cedule svatba viz konec stránky. Pokračujete dál po cestě přes železniční přejezd, kolem malých domků, odbočku doleca do polí míjíte. Jedete stále rovně až do zákruty, která je vysypaná pískem, tam je už asi více aut. Tam necháváte i své auto a pokračujete dál až na konec cesty.

GPS: (50.6249905, 14.4659388)

Důležité! Jeďte z hlavní silnice u cedule SVATBA,


Jaké je místo?

Ocitnete se v samotné bráně do Kokořínska. V magickém kraji plném pověstí a pohádkových příběhů. V Máchově kraji!

Ještě, že máme Dana! Dan nám svolil veselit se na jeho hájemství. Krom atelieru u skály je na zahradě pár maringotek a dostatek surrealistických výjevů pro náročné. Místo, které jsme si pro náš slib vybrali je mezi lesem, rybníkem a pískovcovou skalou. Než začne hrát kapela a dj, bude tam krásné ticho ;)

Důležité pro všechny (naše maminky a tetičky :) - budete mít na čem sedět, z čeho pít, co jíst a na co tančit :) Další detaily nechť vám jsou utajeny, ať se můžete nechat překvapit. No a když bude pršet, je kam se schovat! (takže neboj mami, ségro, teto….. !) :)

lysa-hora-pidrman-011.jpg

CO BUDETE JÍST?

U žádné veselky by nemělo chybět pečené prasátko a my máme nejlepšího prasotoče! Pro klasiky svíčková, kterou připraví náš všestraně šikovný kamarád všeuměl Prokop, má naši Michelinskou hvězdu!

Pro vegetariány i nevegetariány bude připraven raut bez masa, salátový bar a na grilu se budou péct hermelíny a zeleninka.

Cukrovinky a sladké radosti máme z cukrárny u Adélky. Adélka je anděl! Teď už víme i to, že Adélka je pes, ale nevadí, její panička je anděl!

Bar alkoholický: Pivo, pálenka, víno bílé a červené, Aperol Spritz, prosecco a spousta dalších důvodů k radosti.


jsou pravidla?

Moc vás všechny prosíme, aby jste respektovali přání Dana - majitele pozemku, které je: nepořizovat snímky místa a sdílet je na sociálních sítích. Také vás prosíme o ponechání vašich živých domácích mazlíčků doma. V místě je domácí pes a rádi bychom předešli případnému hašteření.

Mockrát vám všem předem děkujeme, že budete přání ctít.

DRESS CODE:

Přítomnost maringotek svádí ke stylu bohémskému, nebojte se nastrojit jak do filmu!

Určitě nás potěšíte, přijdete-li načančaní, avšak není to povinost. Nedbalá elegance je vítaná.

Doporučujeme se obout do pohodlných bot do lesa i na písek, kterým je vysypán hlavní “taneční parket” :) Stejně se zujete!

Během večera se může ochladit, proto se vybavte i na večer a na sezení venku. Oheň bude, ale ten hřeje jen z jedné strany, lepší zatím nemáme.

PRO NEjmenší:

  • fotbalové branky

  • neomezená zásoba písku

  • pinpong

  • beach volejbal

  • houpačka

  • trampolína

  • pro toulavky je tam les, rybník a vodopád :)


Praktické informace:

Pár šťastlivců ubytujeme v maringotkách, přednost mají kojící a křupokostí. Pár z vás zvolilo penziony. Ostatní - punkovějšího charakteru - prosíme o přibalení spacáků a stanů, mezi břízkami je měkkoučký plácek pro ty, kterým nevadí usínat kousek od parketu, rachotu a juchotu.

Vody máme dost dokonce i na sprchu a je pitná.

Záchod je, 2x suchý :) (kadibouda se super výhledem na pole)

Parkování JE, - prosím parkujte ohleduplně vůči dalším přijíždějícím, at’ se vejdete děkujeme!

Plavky s sebou!

MOC SE NA VÁS TĚŠÍME!

P1000460.jpg

Ještě přidáváme mapu s popisem kde sjet z hlavní silnice

mapa.jpg

Google street view fotografie, jak vypadá sjezd, pokud jedete ze směru Stvolínky:

Snímek obrazovky 2019-07-25 v 9.22.37.png

Z opačného směru / Hostíkovice / je sjezd trochu nenápadný, ale je to první do leva hned za vesnicí Hostíkovice. Věříme ve vaše navigace :D